Awaryjność skrzyni biegów M20/C542 oraz M32/C544

sty 20 2020
skrzynia M20 C542  M32 C544 awarie

W dzisiejszej części chcieliśmy przedstawić Państwu jeden z podstawowych problemów występujący w skrzyniach M20/C542 i M32/C544


    Skrzynie M32 i spokrewnione z nią M20 występują przede wszystkim w Oplach i Chevroletach, a także w Fiatach, Lanciach i Alfach Romeo. W zależności od auta nieznacznie się od siebie różnią, m.in. sposobem wybierania wstecznego biegu.


    Problemy zaczynają się bardzo wcześnie, bo już przy 50 tysiącach kilometrów. Skrzynia zaczyna wtedy szumieć, stukać lub nawet wyć. Na podwyższone zużycie skrzyni wskazuje także ruch lewarka skrzyni wraz z dodaniem lub ujęciem gazu.


Najczęściej awarie skrzyni M32 oznaczają zużycie łożysk.


USZKODZENIA ŁOŻYSK


Jeżeli w Twoim aucie wystąpiły:

Hałas/ piski podczas jazdy przy włączeniu 5 i 6 na autostradzie, nasilają się wraz z naciśnięciem lub puszczeniem pedału gazu.
Przyczyna: uszkodzone łożyska wału napadowego dolnego i tuleja sztywna (piasta synchronizatora, przesuwka) 5-6.
Ruch dźwigni zmiany biegów po naciśnięciu / zwolnieniu sprzęgła na pierwszym biegu.
Przyczyna: uszkodzone łożyska wału napadowego dolnego i tuleja sztywna (piasta synchronizatora, przesuwka)1-2.


Zazwyczaj jako pierwsze uszkadza się łożysko, które podpiera wałek atakujący w tylnej obudowie.

     Uszkodzone łożysko powoduje zwiększającą się temperaturę pracy. Temperatura przekazywana jest na elementy współpracujące z tym łożyskiem. Powoduje to uszkodzenia tych elementów i awaria rozprzestrzenia się po wnętrzu przekładni.
Jeśli jakiekolwiek łożysko rozpadnie się, może dokonać bardzo kosztownych uszkodzeń, czasem takich, które uniemożliwią naprawę skrzyni biegów za rozsądna cenę.


     Jeśli chcesz uniknąć kolejnej naprawy (po naprawie) to wymień w swojej skrzyni biegów wszystkie 8 łożysk. W tej kwestii skrzynia biegów M32 i M20 nie toleruje kompromisów. Nie daj się zwieść, że wymiana tylko uszkodzonego łożyska załatwi sprawę naprawy! I najświętsza rzecz przy naprawie, to fachowe wykonanie regulacji luzów wałków i naciągów wstępnych łożysk. Bez tego naprawa staje się bezsensowna.


Jeśli masz problem z dobraniem łożysk - Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze łożysk, fachowo i w rozsądnej cenie. 

Zapraszamy!!!

sty  20